Transporterio juostos transporterių darbo užtikrinimui

Transporteris arba dar kitaip vadinamas konvejeris yra vienas iš dažniausiai naudojamų įrenginių, kuris skirtas krovinių transportavimui įvairiose vietose. Per daugelį metų jis sugebėjo užsitarnauti savo populiarumą ne vienoje šalyje. Besidominčius jais dažnai domina ir transporterio juostos, kurios dažnai įvardinamos kaip svarbiausia įrenginio dalis.

Kuo ji tokia svarbi atsakyti nėra sudėtinga, juk ant jos dedami kroviniai, kurie gabenami į reikiamą vietą, pavyzdžiui, iš vienos sandėlio dalies į kitą. Šio įrenginio pagrindinė dalis ir yra svarbiausia transportavimui. Juosta skirstoma pagal atsparumą ir tai, kur ji bus naudojama. Tarkim, dirbant prie neigiamų temperatūrų nebus tinkama paprasta juosta, kuri skirta prekybos centro konvejeriui. Labai svarbu, kad transporteriui būtų parinkta tinkama juosta. Tai galima padaryti padedant pardavėjams.

Žinant kokia juosta bus naudojama reikia atkreipti dėmesį ir į apgumavimą. Jis gali būti arba vienpusis, arba dvipusis. Šiuo atveju taip pat labai svarbu, kam bus naudojama juosta. Vienpusio apgumavimo tiks tuomet, kai keliami itin aukšti reikalavimai apkrovoms. Pavyzdžiui, transporteris dirba 24 valandas per parą, todėl jam reikalingas ypatingas patvarumas. Vienpusis apgumavimas gali tai užtikrinti. Jei reikalingos transporterio juostos, kurios pasižymi elastingumu, tai verta pagalvoti apie abipusį apgumavimą. Išmanyti apie transporterius ir jų dalis reikia ne taip jau ir mažai, tačiau tikrai įmanoma tai padaryti. Be to, galima kreiptis į specialistus, kurie dirba šioje srityje ir gali padėti tinkamai pasirinkti.

Tai dar ne viskas. Kartais reikalinga tokia paslauga, kaip konvejerio juostos pritvirtinimas. Jis gali būti atliktas paprastuoju mechaniniu būdu pritvirtinant ją greitai arba šiek tiek užtrunkant, kuomet klijuojama klijais ar vulkanizuojant. Pastarasis būdas yra labiausiai mėgstamas, nes nelieka jungimo žymių. Tiesa, tam, kad tai atlikti reikalingas aukšto slėgio ir temperatūros presas, kurio pagalba juosta prilydoma. Tai labai geras būdas, kuris užtikrina ilgalaikį sukibimą. Ilgiau trunkanti yra klijavimo paslauga. Specialiais klijais suklijuojama juosta tarnaus ilgai, tačiau naudojant šį būdą teks luktelėti, kol klijai išdžius, o tai netinka tose darbovietėse, kuriose reikalingas nepertraukiamas transporterio darbas. Kurį būdą pasirinkti, priklauso nuo darbo vietos, darbo pobūdžio ir norimo galutinio rezultato.

Taip pat skaitykite:

Kai tik reikia apsispręsti kokią juostą įsigyti iškyla daug neaiškumų. Ypatingai sudėtinga apsispręsti, kuomet pirmą kartą įsigyjamas konvejeris, tačiau šiuo metu galima rasti daug naudingos informacijos, todėl išsirinkti tinkamai tampa paprasta ir greita. Papildomos informacijos galima rasti ČIA.

Straipsnis surašytas: 2014-11-30

Tags:

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos