Pjuvenų briketai populiarėja ir Kaune

Mažojoje Lietuvos sostinėje, biokuras taip pat atranda savo vartotojus, todėl geri atsiliepimai apie šį produktą ir kietojo kuro rūšį vis gerėja ir stiprėja ne iš žodžių, bet iš praktikos.

Biokuro rūšių rinkoje yra begalės, bet kelias įvardinti būtina, kad turėtumėte bendrą supratimą kas yra priskiriama prie kietojo kuro. Taigi, kaip šildymas be malkų, kurios dar senų senovėje šildė mūsų senolius, baidė priešus ir suteikdavo vilties. Malkos populiarios visame pasaulyje, nėra išimtis ir Lietuva. Kitaip jos dar vadinamos atsinaujinančiu energijos šaltiniu. Tačiau medžiai, kaip žinia, auga lėtai, ne taip kaip jis suvartojamas, todėl, kad ir koks būtų populiarus šilumos energijos šaltinis, žiūrint į ateitį, išpjauti miškus Lietuvoje draudžia aplinkos apsaugos įstatymas. Todėl daugeliui tenka pasitenkinti atvežtinėmis ar iš miško pravalymo likusiomis malkomis.

Kita kietojo kuro – malkų sesė, kuri išgaunama gamtoje yra akmens anglis. Akmens anglis iškasama ne kilogramais, bet tūkstančiais kilogramų ir yra labiausiai vertinamas produktas Kinijoje, kurioje ir iškasama jos daugiausiai. Tačiau, akmens anglies naudojamas šiuolaikiškuose namuose neduoda tiek malonumo, kiek diskomforto. Aplinkos apsaugos ministerijoje yra patvirtinti įsakymai dėl oro taršos, kas labai palietė akmens anglies vartotojus, nes ši labiausiai peleningas šilumos energijos šaltinis. Kaune gal ji ir naudojama, bet tik senose katilinėse, kurios dirba dar nuo caro maro laikų. Bet vartotojai anglių atsisako ne tik dėl peleningumo ir oro taršos. Anglį tenka kažkur sandėliuoti, o ji, kaip žinia yra labai tepli, todėl tenka tam tikras namų patalpas paversti nenaudojamomis ir tik sandėliavimui skirtas.

Pati populiariausia naujovė Lietuvoje paskutiniuoju metu yra medžio pjuvenų briketai, kurie savo energija prilygsta malkoms, turi mažiausią peleningumą iš visų šilumos šaltinių ir yra labai patogūs sandėliavimui, kuriam nereikia ieškoti išskirtinės vietos. Taigi, pjuvenų briketai Kaune – vis labiau ir labiau populiarėjantis šilumos energijos šaltinis, kuriuo susidomėjo ne tik Kauno gyventojai, bet šildytis tokiu biokuru svarsto ir miesto politikai. Toks jų veiksmas leidžia įtvirtinti briketų Kaunui svarbą, kainą ir patogumus naudojant bei neteršiant pačio miesto.

Taip pat skaitykite:

Briketai gaminami iš medžio pjuvenų ar drožlių, panaudojant tam tikrą temperatūrą ir visą masę supresuojant, ko pasekoje gaunamas šilumos energijos produktas pavadinimu pjuvenų briketai. Todėl norisi tikėtis, kad briketai, po to, kai įsitvirtins Kaune, įsitvirtins ir visoje Lietuvoje.

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos