Konvejerio juostos

Kas yra konvejerio juostos, ar žinote?

Žinoma, kad su tokiu pavadinimu nesusidūrę, iškart ims googlinti ir ieškoti informacijos, kas čia du daiktas ir kam jis reikalingas, o kita dalis, verslininkai, pramonės atstovai ir kiti fiziniai asmenys, vienaip ar kitaip susidūrę su konvejeriais, bei jų aptarnavimu iškarto pasakys, kad konvejerio juostos skirtos tam tikrų prekių transportavimus, gamyklose ar atliekant kalnakasybos darbus.

Daugu Lietuvos pramoninių gamyklų yra optimizuotos, jų darbų atlikimo procesai patobulinti, todėl manau, kad jos, savo darbų nebesivaizduoja be konvejerių. Konvejeriai – darbo našumo gerinimui ne tik gamyklose ar kalnakasybų darbuose, bet ir tam tikrų, kasdienių darbų atlikimui. Jie nereikalauja didelės priežiūros, todėl yra labai paklausi prekė ne tik Lietuvoje. Priežiūros reikalauja ne tiek pats konvejeris, bet kiek jo sudedamosios dalys. Pavyzdžiui, konvejerio darbo užtikrinimui – konvejerio juostos, be kurių, visas darbų procesas neįmanomas, taip pat svarbios detalės yra ir konvejerio juostas palaikantys ar jas nukreipiantys – velenai, juostų valytuvai, generatoriai ir kitos ne ką mažiau svarbios detalės.

Labiausiai derėtų prižiūrėti konvejerio juostas, kurios deklaruojamos kaip ilgaamžės, atsparios smūgiams, įkirtimams ar dideliam darbiniam krūviui. Bet pasvarstykite, kad nieko amžino nėra, todėl, jeigu, konvejerio darbas paskirstytas 24 valandoms per parą, tai ir konvejerio juostos gauna ypač maksimalius krūvius. Todėl rekomenduojama jas karts nuo karto patikrinti ar jos techniškai tinkamos darbų atlikimui. Kodėl? Todėl, kad net ir nedidelis juostos įdrėskimas gali sukelti didelių nuostolių, bei nepataisomų pasekmių. Juostas būtina tikrinti, o atradus nedidelius įkirtimus, tiesiog išsikvieskite įmonę, kuri atlieka tokių juostų technines patikras ir atlieka jų pažeidimų šalinimus jas vulkanizuojant.

Ką reiškia vulkanizuojant? Tai yra, konvejerio juostos ir jų pažeistos vietos yra apdorojamos karštuoju būdu, panaudojant tam tikrus įrenginius, kurie juostos pažeistą vietą ne tik išlygo, bet ir termiškai apdoroja, suteikdama jai vienalytę masę. Taigi, tokia apdorota vieta tampa techniškai lygiaverčia su visa juosta, todėl gali ir toliau būti naudojama be didelių finansinių išlaidų.

Taip pat skaitykite:

Žinoma, norėtūsi patarti, kad atradę tam tikrų gedimų ar juostų pažeidimų nesavivaliautumėte, bet pirma išsiųstumėte užklausimą įmonei, kuri žino savo darbų specifiką ir profesionaliai atlieka visus darbus, kurie susiję su konvejeriais ar transporteriais bei jų sudedamų dalių gedimų šalinimu. Konvejerio juostas laikančius velenus pakeisti nėra sudėtinga, bet iš kur juos gauti. Suprantama, kad konvejerio dalių keitimo įmonė turi visas dalis, kurios Jums reikalingos, todėl įsigysite bet kokio pajėgumo ne tik velenus, bet ir transporterio juostas, kurias specialistai atitaikys Jūsų darbų specifikai.

Tags: , , , , , , ,