Transporterio juostos ir vulkanizavimas

Įvairūs techniniai išradimai skirti palengvinti mūsų gyvenimą. Daugelį darbų galima atlikti gerokai greičiau ir paprasčiau pasinaudojus puikiais išradimais. Vienas iš jų – transporteris, kuris dar gali būti vadinamas konvejeriu. Jo išradimas pramonės srityje sukėlė tikrą perversmą. Šiuo metu vis daugiau girdime, kad transporterio juostos ir vulkanizavimas yra labai svarbūs gamybos procesuose.

Net, jei šie pavadinimai Jums nieko nesako, tai bent jau tikrai esate matę konvejerį oro uoste ar parduotuvėje. Ant jo dedame prekes ar lagaminus, o įrenginys juos transportuoja į reikiamą vietą. Šiek tiek daugiau klausimų iškyla kalbant apie vulkanizavimą. Transporterio juosta, ant kurios dedame gaminius gali būti pažeista. Ypatingai dažnai taip nutinka, kuomet dirbama sunkiomis sąlygomis. Tuomet atsiranda įpjovimai ir įtrūkimai. Tam, kad nepažeisti įrenginio konstrukcijos, būtina kuo skubiau remontuoti ar pakeisti visą juostą. Specialaus aukštos temperatūros ir aukšto slėgio prietaisu ji bus prilydoma prie paviršiaus. Toks būdas vadinamas vulkanizavimu. Taip pat galimi kiti du būdai: šaltasis ir mechaninis. Pastarasis yra pats paprasčiausias ir jam atlikti nereikia turėti specialių įrengimų. Juosta detalių pagalba pritvirtinama ir galima toliau tęsti darbus. Šaltuoju būdų vadinamas toks pritvirtinimas, kuomet naudojami klijai.

Tam, kad galėtume išvengti kuo dažnesnių juostos pažeidimų, reikia išsirinkti tinkamą pagal jos savybes. Tai priklauso nuo to, kur ji bus naudojama. Kuo didesnė pažeidimų rizika, tuo atsparesnė ji turi būti. Gaminiai, kurie dedami ant konvejerio gali būti labai skirtingi. Pavyzdžiui, parduotuvės transporterio juostos nebus skirtos dėti aštrioms metalinėms detalėms 24 valandas per parą. Tik pagal, tai kas bus ant jo dedama, galima teisingai parinkti juostą. Net ir perkant pačią atspariausią, negalima pamiršti, kad reikia nuolat prižiūrėti konvejerį ir pastebėjus pažeidimus, tuoj pat imtis veiksmų tai ištaisyti. Žinoma tam, kad pakeisti juostą ar atlikti kitus darbus būtina sustabdyti visą transporterio mechanizmą, tačiau to nepadarius, vėliau gali kilti rūpesčių su visu įrenginiu, o tai kainuos dar daugiau pinigų bei atims daug laiko. Štai todėl ir yra taip svarbu ne tik pasirinkti tinkamą juostą, bet ir nuolat stebėti jos būklę.

Taip pat skaitykite:

Transporterio juostos ir vulkanizavimas dabar plačiai naudojami pavadinimai. Ypatingai pramonės srityse. Jis daugelyje sričių pagerino darbo rezultatus. Tai vienas iš svarbiausių praėjusio šimtmečio išradimų, kurio dėka dabar galime greičiau atlikti darbus, didinti gamybos mastus ir pelną.

UAB „Baltic Belt“ telefonas: +370 659 09379

Straipsnis suredaguotas: 2014-06-04

Tags: , , , ,

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos