Naujas blogo vertalas iš anglų kalbos yra jau plačiai paplitę tinklaraščiai. Kartais, atradęs kokį nors naują kalbininkų ale darbą pagalvoju, juk ir mes kiekvienas turime tiek daug sukūrę lietuviškų žodžių, kad visus kalbininkus vertėtų atleisti iš darbo už jo imitaciją.

Bet ši tema ne apie juos, nesuteiksime „vaizduoklių“, „manipuliatorių“ „išradėjams“tokios garbės 😉 Todėl tęsiam temą apie blogus, kurie gali būti tiek naudingi, tiek nenaudingi. Tikite? Taigi, kelis iš jų ir norėsiu aptarti, paminėsime ir gaunamą naudą.

Taigi, blogų ir blogiukų, taip vadinamų tinklaraščių, pasaulyje yra prikurtų labai daug. Greičiausiai, kad niekas net nesapnavo jų kiekio, o suskaičiuoti bandantys, greičiausiai, kad bus išvadinti bepročiais. Bet, kodėl tie tinklaraščiai taip kuriasi, bujoja kaip sakoma? Tikėtina, kad viena iš priežasčių yra pinigai, pinigėliai. Taip, taip. Nepersiskaitė, supratote teisingai. Daugelis jaunuolių, kurie turi savo vyresniuosius brolius, draugus, ar tiesios kaimynus, kartą išgirdę pasakojimo, realybę atitinka ar ne tos istorijos patikrinti sunku, patys nusprendžia už kitus, kad jie jau geri blogų kūrimo ir priežiūros specialistai. Todėl griebia piniginę už ragų, susikuria blogą ir laukia, kada pradės į ją kapsėti pinigėliai. Bet deja, daugeliui tenka nusivilti, nes litai, o nuo kitų metų ir eurai, nepradeda kapsėti ir žvangėti sulig blogo sukūrimo diena, kita ar po mėnesio.

Dauguma jaunuolių užsidegimas pradeda sekti jau po gero mėnesio, kai lankytojų nėra, tinklaraštis neindeksuojamas google ir jo visiškai nerodo, paieškos sistemoje suvedus net ir blogo pavadinimą su www 🙂 Todėl daugelis numoja ranka, nusispjauna iš širdies ir tą neišsivysčiusį padarėlį – blogą, palieka likimo valioje internete. Bet jie nepagalvoja vieno dalyko, kad tokiu elgesiu jie tik šiukšlina internetinę erdvę ir GOOGLE paieškos sistemą. Todėl skaitančių noriu paprašyti, kad nebenaudojamą blogą visiškai ištrintumėte, arba atiduotumėte savo draugams, kaimynams ar broliams su sesėmis, kad jie toliau jį prižiūrėtų ir užaugintų. Kitaip tas blogas taps šiukšle, kuri labai trukdys informacijos ieškotojams. Taigi, tokie spontaniškai sukurti blogai ne visada tampa monstrais ir naudą nešančiais tinklaraščiais.

Taip pat skaitykite:

Kita blogų grupė yra koncentruota ir uždara. Tai yra, tokiuose bloguose, straipsnius talpina nemokamai ne kiekvienas norintis, bet tik administratoriai, kurie ir susikūrė tą tinklaraštį konkrečios informacijos pateikimui internete. Kaip pavyzdį, galima pateikti valgio gaminimo receptų pilnus blogus, kurie suprantama, su namų statyba ir plastikiniais langai neturi nieko bendro, bet pateikia konkrečią informaciją ir aprašo pilnai bet kokio maisto gaminimą. Tokie blogai yra itin kokybiški informacijos prasme, todėl labiausiai džiaugiasi maisto gaminimo idėjų vis pritrūkstantys lietuviai,  tame tarpe ir aš. Kai nesugalvodamas ką noriu valgyti į pagalbą pasitelkiu blogą, kur aprašomi visi valgiai 😉

Taigi, būkite atsakingi už savo kūrinius, nepalikite jų likimo valioje, o jei pradėjote, tai ir užbaikite!

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos