Kokių principų dera laikytis rašant bakalauro darbą

Bakalauro darbai: principai, kurių laikytis
Ko gero, ne kartą teko girdėti apie tai, kad atliekant vieną ar kitą darbą, reikia laikytis ir tam tikrų principų. Įdomu, tai, kad bakalauro darbai taip pat nėra išimtis – juos rašant taip pat reikia laikytis tam tikrų principų. Kokie jie?
Etiniai
Rašant rašto darbą būtina privalu laikytis etinių principų. Svarbu pažymėti, kad tai yra iš tiesų l labai plati sąvoką: būtina vengti įžeidžiančių, menkinančių, diskriminacinį atspalvį turinčių pasakymų, epitetų. Etiniai principai apima ir plagijavimo klausimą – plagijuoti yra griežtai draudžiama. Maža to, už tokį elgesį galima sulaukti net paties baisiausio scenarijaus – darbas nebus vertinamas apskritai. Vis dėlto, būtina pažymėti ir štai ką: neretai nutinka taip, jog plagijavimo požymių randama ne dėlto, kad studentas iš tiesų bandė plagijuoti, o tik dėlto, kad nesugebėjo tinkamai pacituoti literatūros šaltinių. Būtent todėl ypač dažnai yra sakoma, kad citavimas – ypač svarbus procesas, daug kalbama bei rašoma apie tai, kaip tinkamai cituoti literatūros šaltinius rašant bakalauro ar kitą rašto darbą.
Unikalumo
Kiekvienas darbas turi būti unikalus bei originalus. Tiesa, tai tam tikra prasme yra susiję su etiniu principu.
Aktualumas
Dar vienas principas yra aktualumas. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad reikia rinktis tokią darbo temą., kuri būtų aktuali, o gautus rezultatus būtų galima pritaikyti, pateikti pasiūlymai neštų realią naudą tuo atveju, jei tik būtų nuspręsta į juos atsižvelgti. Neretai yra sakoma, kad pasirinkti aktualią temą yra vienas svarbiausių darbų šio rašto darbo rašymo procese apskritai. Jei pasirenkama ypač neaktuali tema, rezultatų gali būti prasti.
Naujumas
Svarbus yra ne tik temos aktualumas, bet ir jos naujumas. Kuo tema bus naujesnė, tuo geriau.

Taip pat skaitykite:

Konfidencialumas
Nereikėtų pamiršti ir dar vieno principo. Tai – konfidencialumas. Tiesa, yra atvejų, kuomet pastarojo galima ir nesilaikyti – tuo atveju, jei to nereikalauja tyrime dalyvavę asmenys ar organizacijos.
Kaip matyti, yra daug principų, kurių būtina laikytis rašant bakalauro darbą (kai kurių principų tam tikrais atvejais galima nesilaikyti, tačiau tai turėtų būti aptariama šia anksto). Na, o tuo atveju, jei sugebėsite viso proceso metu laikytis visų šių principų, galima drąsiai sakyti, kad esate – toli pažengęs akademinės bendruomenės narys.

Straipsnis paskelbtas: 2015-10-05

Tags:

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos