Transporterio ir konvejerio juostos ilgaamžės, bet prižiūrėti jas būtina

Greičiausiai, kad nė vienas konvejerio ar transporterio savininkas nepradės tvirtinti, kad juostų prižiūrėti nereikia ir nuo naujos linijos paleidimo galima pamiršti visus patikrinimus ir įkirtimų paieškas.

Rimti pramonininkai savo įrenginių priežiūros nepamiršta niekada, bet yra vienas niuansas, kuris, kai kam pasirodyti ir keistas. Esmė yra ta, kad daugelis įmonių turi savo priežiūros specialistus, taip vadinamus inžinierius, kurie atlieka tam tikrus darbus įmonės gamykloje ar gamybos ceche, stebi įrenginių darbą ir laiku praneša vadovams apie numatomus darbus ar gedimus, jei laiku nebus sutvarkyti įrenginiai ir ką reikia nupirkti, kad išvengti labai didelių nuostolių. Panaši situacija ir su transporteriais. Gamybos cechuose ar gamyklos, kuriose veikia konvejeriai ar transporteriai, inžinieriai privalo nuolat tikrinti pačius įrenginius ir ar sveikos ir nėra pažeistos ir transporterio juostos. Taip, transporterio juostos pasižymi ilgaamžiškumu ir mažu susidėvėjimu, bet priklausomai nuo transportuojamų produktų ir darbinių krūvių, juostos, suprantama, kad dyla. Bet pagrindinis transporterio juostos priešas yra nedidelį įkirtimai, įpjovimai ir „non stop“ darbas nesustojant, kai juostos krūvius gauna visas 24 valandas per parą nemažėjančių krūvių, bet pastoviai dideliu.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad net ir menkiausias įkirtimas konvejerio ar transporterio juostoje, ir jei laiku neužbėgote įvykiams už akių, maži įkirtimai virsta dideliais ir laikui bėgant pačią juostą padaro nebenaudojamą, arba, tokia juosta gali atnešti labai daug nuostolių, jei ji nutrūks transportavimo metu, bus pažeistas ne tik patys įrenginiais, bet dar ir produkcija. Todėl visus mažus įkirtimus ar įpjovimus dera vulkanizuoti, tai yra įtrūkimą apdoroti ir karštuoju būdu sulydyti tam tikroje ir labai aukštoje temperatūroje (ji siekia iki 160-170 laipsnių), kad juosta vėl įgautų vientisumą.

Naujų juosto pirkti nereikia tik tokiu atveju, jei jos yra tinkamai prižiūrimos, o nedideli ar didesni pažeidimai yra pašalinami laiku. Suprantama, tam, kad juostą būtų galima suvulkanizuoti ir pašalinti visus pažeidimus ar susidėvėjusią vietą padengt tam tikru gumos sluoksniu, teks sustabdyti ir patį konvejerį. Tai nuostolinga, gali pagalvoti vieni verslininkai, bet tokiu būdu galima išvengti kelių dienų ar net savaitės prastovų, jei juosta susidėvės ir nutrūks. Todėl siūlome atsakingai priimti tam tikrus sprendimus prieš paleidžiant įrenginius, tie, kurie parduoda transporterio juostas, jie atlieka ir jų priežiūrą bei žino iki kokio stovio jos gali likti darbinėmis ir kokios jau kelia pavojų pačiam darbiniam procesui.

Taip pat skaitykite:

Taigi, verta samdyti įmonę priežiūrai, kuri nusimano juostų specifiką ir greitai gali pašalinti visus gedimus ar pakeisti pačią transporterio ar konvejerio juostą, jei mano, kad ji jau prarado darbines savybes visus 60-40 procentų.

Retkarčiais sulaukti svečių iš kitos įmonės patikrinimui yra pigiau, nei laikyti du inžinierius pamainose, kurie dieną ir naktį budi prie to, ko, gal būt, ne visai supranta kaip specialistai.

Tags: , , , , , , , , , ,