Konvejerio juosta

Šiuo metu konvejeriai stovi daugelyje įmonių, kuriose reikalingi tokie įrenginiai transportuoti įvairius krovinius ir gaminius. Kalbant apie juos verta išskirti vieną jų dalį – konvejerio juosta. Ji atlieka vienu metu dvi svarbiausias funkcijas: ant jos dedami įvairūs kroviniai ir jie gabenami ten, kur reikia. Kadangi jų yra tokia įvairovė, tai ir juosta siūloma skirtingų savybių parenkant kiekvienam pagal poreikius.

Konvejerio juostos pagal naujausias technologijas yra skirtos keliems konvejerių tipams, kuomet kroviniai gali būti gabenami tiek horizontaliai, tiek vertikaliai, tiek ir užsukant juostą. Tam, kad parinkti tinkamą juostą konvejeriui labai svarbu ne tik tikslūs išmatavimai, bet ir savybės, kuriomis pasižymi juosta. Priklausomai nuo jų ji gali turėti tam tikras specifines savybes, kurios bus reikalingos tam tikromis darbo sąlygomis dirbant transporteriui, pavyzdžiui, kartais reikalinga medžiaga, kuri atspari riebalams ar aštrioms metalo detalėms. Visa tai svarbu išsiaiškinti dar prieš įsigyjant juostą.

Nusidėvėjimas būdingas daugeliui įrenginių ir jų dalių, todėl, ir konvejerio juosta negali to išvengti. Jeigu bus dirbama lengvomis darbo sąlygomis, pavyzdžiui, ant juostos bus dedami maisto produktai, tai pakanka išsirinkti maisto produktams skirtą juostą. Visai kitaip bus su pasirinkimu, kuomet bus konvejeris statomas darbui sunkiomis sąlygomis, tarkim, sunkūs kroviniai bus gabenami juo. Tokiais atvejais reikalinga speciali transporterio juosta, kuri atlaikys tokį darbo krūvų bei bus atspari greitam nusidėvėjimui. Čia straipsniai panašiomis temomis ir čia.

Net ir sugedus konvejeriui neverta nerimauti, juk dabar galima greitai juos suremontuoti. Dažniausias yra konvejerio juostos gedimas. Tiesa, jis greitai sutvarkomas. Prireikus pritvirtinti juostą galima rinktis greitą būdą, kuomet mechaniniu būdu ji pritvirtinama ir galima tuoj pat toliau tęsti pradėtą darbą juo. Jei įmonė nepatirs didelių nuostolių dėl prastovų, tuomet verta pagalvoti apie juostos vulkanizavimą. Tai daugeliu atvejų yra geriausias sprendimas. Taip pat galima juostą klijuoti, tik toks būdas taip pat nebus iš greitųjų. Teks luktelėti, kol klijai visiškai išdžius. Kiekvienas gedimas reikalauja kruopščios apžiūros, gedimo nustatymo ir tinkamo būdo problemai spręsti. Gedimų šalinimu užsiima specializuotos įmonės.

Taip pat skaitykite:

Renkantis konvejerį tenka susidurti su dideliu pasirinkimu. Šiuo metu pasiūla pakankama, o įrenginiai ir jų dalys pakankamai kokybiškos, todėl pirkėjams paprasta išsirinkti, ir neapsirikti dėl netinkamo pirkinio. Žinoma, vertėtų rinktis tik patikimus pardavėjus, kurie rinkoje ne vienerius metus teikia tokias paslaugas, tuomet jūs būsite ramūs dėl tinkamo sprendimo.

UAB “Baltic Belt” telefonas: +370 659 09379

Straipsnis parašytas: 2014-12-03

Tags: , , , , , ,

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos