Ar esate nors kartą svajoję paplaukioti jachta, greitaeigiu kateriu ar dideliu kruiziniu laivu? Suprantama, kad daugelis galėtų atsakyti, kad taip, ir norėjau net labai. Tačiau klausimas buvo iškeltas tik tiems, kurie plaukti norėjo patys, be pašalinės pagalbos ar patarimų. Greičiausiai, kad tokių žmonių yra ne daug, kurie norėtų pavairuoti savarankiškai, kai kurie pramogas laive supranta, kaip beribį alkoholio pliupsnį į jų kepenis ir visišką atsijungimą nuo aplinkos. Bet ar kada bandėte blaiviai pasvajoti, kaip būtų smagu keliauti laivu, valdyti ir mokėti jį valdyti kas svarbiausia, nėra taip sudėtinga. Tačiau yra keli niuansai, kurių nesilaikant galima susilaukti griežtos baudos.

Taigi, tam, kad galėtumėte laivą valdyti patys, žinotumėte ką vienas ar kitas plūduras ar jo spalva bei išmarginimas reiškia, būtina lankyti kursus, kurie įvardinami kaip laivavedžiams. Laivavedziu kursai Klaipeda garsėja jau senei, dar nuo tada, kai žmonės išrado plaukimo priemonę žvejybai ir įvairių daiktų pervežimui. Taip taip, kursais galima įvardinti ir tą veiksmą, kuris vadinamas žinių perdavimas savo vaikams, giminaičiams ar draugams. Tik anais laikais viskas buvo paprasčiau ir nemokamai. Dabar, šiais laikais, nieko nemokamo nebėra, ypač paslaugų, todėl už jas tenka, šiek tiek susimokėti, bet manome, kad laivavedžių kursai Klaipėdoje yra to verti, nes plaukioti upėje gali kiekvienas, ten nėra nei ženklų, nei plūdurų, nei kitokių ženklus primenančių priemonių, ko nepasakysi apie Marias. Juk jose daugelis yra plaukioję, kas keltu, kas burlaiviu, o kas greitu kateriu, kuris už savęs kelia didelius purslus. Tad, tokiam veiksmui, kad ir Jūs galėtumėte vairuoti tokį katerį yra būtina žinoti visus ženklus, ką reiškia viena ar kitokia spalva panašiai kaip ir valdant automobilį, nepakanka žinoti, kad už 100 metrų bus posūkis, būtina dar žinoti ir priemonių pirmenybę, kas ir kada ir ką privalo praleisti, jei kertasi keliai.

Taipogi, kursuose išmoksite ne tik plaukioti ir skirti ženklus, bet ir mokėsite skaityti jūrinius žemėlapius, išmoksite naudotis racija bei navigacija, kas plaukiojant yra privalomas atributas bei priemonė. Įsivaizduokite savo kelionę į jūra be navigacijos, žemėlapio, racijos ir kitų būtinų priemonių, šiuolaikinis plaukiojimas be jų prilyginamas savižudybei, todėl visiems norintiems išmokti plaukioti, susipažinti su ženklais ir kitokia informacine bei praktine padėtimi ne tik Lietuvoje, būtina lankyti laivavedžio kursus Klaipėdoje, stengtis ir išmokti.

Taip pat skaitykite:

Atlikus visus aukščiau išvardintus veiksmus ir gavę laivavedžio pažymėjimą, galėsite drąsiai valdyti laivelį iki 150 AG, o jei užsimanysite galingesnį, po metų galėsite atnaujinti žinia jų tobulinimo kursuose ir pereiti prie visiškai laisvos energinės variklių galios. Kursai nėra brangūs, trunka ne ilgai, atlaikysite 😉

Tags:

Komentarų: 1 on Laivavedžių kursai Klaipėdoje susilaukia daug dėmesio

  1. zuikiai parašė:

    Nuo 2016 metų gegužės 1 dienos keičiasi egzaminavimo taisyklės Lietuvos saugios laivybos administracijoje. Nuo šios datos bus privaloma laikyti ne tik teorinį egzaminą, bet išsilaikyti ir praktikos egzaminą. Tad teks papildomai išlaidauti papildomiems praplaukimams ir praktiniams mokymams. skubėti įgauti laivavedžio žinių pigiau.

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos