Patarimai, kaip vairuoti, kai yra ypatingos oro sąlygos

Vairavimas – labai svarbi dalis daugelio žmonių gyvenime: negalint vairuoti tektų tenkintis kur kas sunkesnėmis bei ilgesnėmis darbotvarkės, o kasdieniai reikalai tai pat taptų sunkiau sutvarkomi. Būtent todėl vairavimas nemažai daliai žmonių atveria kur kas daugiau galimybių. Tačiau norint, kad tos galimybės būtų įmanomos kiekvieną dieną, reikia pastebėti, kad ir vairuoti turime gebėti kiekvieną dieną, nepaisant to, kokios oro  sąlygos bebūtų. Vairuoti automobilį vasaros mėnesiais, kuomet kelio danga visada yra ideali, o didžiausi nepatogumai, kurių galima tikėtis – tai tik šlapia kelio danga, yra tikras malonumas daugeliui žmonių, o jei ir neteikia malonumo, tai tokios sąlygomis vistiek išlieka kone idealiausiomis vairavimui. Tačiau verta prisiminti, kokioje šalyje gyvename – čia vasara trunka neilgai, tad ir vairavimo sąlygos ne visada būna idealios, o neretai – ir ypač sudėtingos. Tad kaip vairuoti tuomet, kai oro sąlygos yra prastos?

Pirmiausia, patarimas tiems, kurie tik neseniai įgijo teisę vairuoti ir vairavimo praktikos turi dar nedaug. Atėjus prastiems orams ir sąlygoms pablogėjus, nevenkite vieno ypač svarbaus dalyko – sėskite už vairo ir pabandykite įveikti bent kelių kilometrų atstumą. Kodėl  tai verta daryti? Tam yra ypač svarbi priežastis: vairuodami prastoms oro sąlygomis įgausite daugiau patirties ir vieną dieną, kai pabudę pamatysite, kad už lango – plikledis, ledas, rūkas ar kiti nepageidaujami riškiniai, tačiau būsite suplanavę būtinai pasiekti vieną ar kitą tašką, išvengsite papildomo streso bei nerimo ir reikiamą  vietą pasiekti bus gerokai paprasčiau. Sakote, nepasitiki avimi tiek, kad galėtumėte sėsti už vairo esant ypač blogoms oro sąlygoms? Bet juk visai nesvarbu, kokioje vairavimo mokykloje mokėtės – vairavimo mokyklos Kaune ar bet kuriame kitame mieste, jums tikrai suteikė pakankamai žinių, kaip vairuoti esant prastoms oro sąlygoms, tad jūs viską kuo puikiausia žinote-  belieka tik pritaikyti tai praktiškai. Maža to, taip pat verta prisiminti, kad vairavimas – tai ne tik važiavimas automobiliu gražią vasaros dieną – jei norite laikyti save pilnaverčiu vairuotoju, turite gebėti vairuoti esant įvairioms sąlygoms.

Taip pat skaitykite:

Na, o pabaigai – dar vienas  pastebėjimas. Jei manote, kad savarankiškai prisiversti vairuoti esant sudėtingos sąlygoms bus sunku, mokytis vairuoti pradėkite ne vasarą, o rudenį arba žiemą – tuomet nori nenori teks susidurti su prastomis oro sąlygomis, o vairavimas esant joms, duos labai daug naudos bei praktikos, kuri bus ypač naudinga ateityje.

Išmokti vairuoti sostinėje padeda automokyklos

Tags: , , , ,