Atostogos Barselonoje būna nepakartojamos

Apie Ispanijos grožį daug kalbėti nereikia. Ten dera atsidurti ir savo akimis pamatyti pietietiško gyvenimo ypatumus. Suprantama, kad šalis yra didelė ir per vieną kuklią kelionę jos pažinti tikrai nepavyks.

Malonumais dera mėgautis atsakingai, tada geriausia pažintį pradėti nuo vieno tikrai įspūdingo miesto – Barselonos. Jis abejingų nepalieka, o lėktuvai čia iš Lietuvos leidžiasi. Žinoma, kad už bilietus permokėti nėra protinga, tad juos perkame tik pigius ir juos galite susirasti ČIA!

Nėra vieno teisingo maršruto kaip pažinti šią šalį ir nepakartojamą miestą Barseloną pigių skrydžių pagalba. Akivaizdu, kad reikia eksperimentuoti, tik tada galima bent šiek tiek suvokti ispaniško gyvenimo žavesį. Eksperimentuoti nebijojo ir žymiausi miesto menininkai, o A. Gaudi meniniai ieškojimai pasiteisino. Jis sukūrė nepakartojamą Barselonos paveikslą, kuriuo pasigrožėti susirenka nesuskaičiuojami kiekiai asmenų.

Prie to skaičiaus nesudėtingai prisijungsite ir jūs, kai užsuksite į Guelio parką ar ilgesniam laikui sustosite prie Šv. Šeimynos bažnyčios. Jos statybos darbai dar vyksta, juk ispanai laba skubėti nemėgsta, o iki darbų pabaigos neliko jau tiek daug laiko, tik dar vienas dešimtmetis. Beje, bažnyčios formos atskleidžia svarbiausias A.Gaudi stiliaus ypatybes – pradedant gotikinės architektūros atgarsiais, baigiant modernizmui, vadinamajai Art Nouveau krypčiai, būdinga plastika ir gamtos motyvais. Kita vertus, akyla stebėtojo akis gali nubrėžti aiškią ribą tarp tų formų, kurios buvo įkūnytos jam dar gyvam esant, ir tų, kurios atsirado po jo mirties.

Suprantama, kad Barselona garsi ne vien tik dėl architektūrinių šedevrų. Nuošalyje nelieka ir kulinarinis paveldas. Vytintas kumpis, kurį ispanai vadina jamon, jūros gėrybių pilna paelija. Maisto kainos nėra labai didelės, bet kokybė nepakartojama. Juk dauguma vyresnio amžiaus Barselonos gyventojų drąsiai tvirtina, kad jų maistas yra pats geriausias visoje Europoje. Nesiginčykit, ragaukite.

Su miesto istorija geriausia susipažinti Katalonijos istorijos muziejuje. Ekspozicija yra interaktyvi ir kiekvienas lankytojas gali persirengti riteriu, pasimėgauti stalo futbolo maču, klausytis radijo pranešimų apie  svarbius šalies įvykius, kaip Franko mirtis ar The Beatles gastrolės.

Na, o po miestu ir metro važiuoja. Naudokitės juo, kojos mažiau pavargs, o akys daugiau ir pamatys. Atrodo, kad tai beveik tobulas miestas, žmonės draugiški, aplinka graži, istorijos sklando ore, o saulė šviečia danguje.

Taip pat skaitykite:

Taigi, jei padarėte sau išvadas, kad Ispanija su garsiąja Barselona beprotiškai Jus traukia, tad neverta delsti, nes pigių bilietų pasiūlymai skrydžiams skelbiami, bet juos dar reikia ir susimedžioti bei rezervuoti 😉

Straipsnis parašytas: 2014-09-28

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,