Auto signalizacija

Ne paslaptis, kad beveik kas antras lietuvis turi po automobilį, o jei rimčiau suskaičiavus, kad greičiausiai skaičiai mus nustebintų, nes pagal statistiką, kiekvienam Lietuvos gyventojui būtų priskirta iki 2 automobilių.

Norintiems pasiginčyti argumentuosiu, kad yra šeimų, kurios turi net po 2-3 ar net penki automobilius, bet šeimoje narių yra vos 1-2, ar 3 su vaiku, kuris suprantama, nevairuoja.

Tokį automobilių ūkį išlaikyti labai sunku ir kvepia prabanga, bet tinkamai įkūrus ir sutvarkius namų valdos aplinką, jame galėtų tilpti labai daug technikos ir kas svarbiausia, visus automobilius būtų lengviau ir pigiau apsaugoti.

O ką daryti, jei išvažiuoji į miestą ir prabangų automobilį tenka palikti ilgesniam laikui, ar kelioms valandoms be priežiūros? Tokiu atveju į pagalbą ateina auto signalizacijos, kurių pagalba, tam tikrą laiką Jūsų automobilis bus saugus, todėl galėsite atlikti visus savo darbu nežvilgčiodami pro biuro ar parduotuvės langą ir nesižvalgyti ar Jūsų automobilis vis dar stovi vietoje.

Lietuvos signalizacijų pardavimo rinkoje priskaičiuojama ne mažai signalizacijų automobiliams rūšių ir jos yra štai tokios:

1 lygio signalizacija;

2 lygio signalizacija;

3 lygio signalizacija;

GSM signalizacija;

Palydovinė signalizacija;

Peidžiarinė signalizacija.

Šių išvardintų automobilių saugos sistemų dėka, daugelis Lietuvos gyventojų saugo savo automobilius. Kodėl tiek daug jų rūšių, paklausite? Tiek rūšių yra todėl, kad pagal automobilio kainą ir tam tikrą lygį, automobiliai turi atitikti tam tikrus saugos reikalavimus, kad jie galėtų būti apdrausti viena ar kita draudimo rūšimi mūsų šalyje.

Žinoma, kad prabangūs ir ekskliuzyviniai automobiliai turi modernią apsaugos sistemą, tokią kaip GSM ar palydovinę saugos sitemą tam, kad vagystės atveju būtų galima operatyviai reaguoti ir signalizacijos bei jos daviklių pagalba sužinoti pavogtos transporto priemonės vietą. Juk kai kurie automobiliai kainuoja ne viena šimtą tūkstančių litų, o kai kurie, net ir milijonus. Todėl apsaugoti tokį turtą nori kiekvienas tokio prabangaus automobilio savininkas. O be to, jei automobilis neturės nustatyto lygio signalizacijos, tokios transporto priemonės nedraus draudimas, nes jie pirma įvertina savo riziką bei klientų automobilio saugos sistemos lygį ir jei tokios saugos sistemos Jūsų automobilyje nebus, KASKO draudimu niekas nedraus.

Taip pat skaitykite:

Bet dauguma automėgėjų važinėja ne labai prabangiais automobiliais, todėl jiems pakanka į savo transporto priemonę susimontuoti, kad ir 3 lygio signalizaciją, 2 ar net 1 lygio tam, kad automobilis būtų minimaliai apsaugotas nuo pašalinio įsibrovimo ar vagystės. Bet bet kokiu atveju, už savo automobilio saugumą yra atsakingi jų savininkai, todėl kaltinti dėl vagystės draudimo bendroves nereikėtų, jos tik atlieka draudiko funkciją ir turto praradimo atveju atlygina dalį žalos, kurios kitos dalies atsakomybę prisiima pats savininkas.

Todėl saugokite savo automobilius, montuokite signalizacijas pagal savo galimybes ar poreikį ir  nesijaudinkite dėl savo automobilio saugumo.

Straipsnis parašytas: 2014-06-24

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos