Dar 2013 metais atsirado galimybė skolas nusirašyti ir fiziniams asmenims. Nors, tuo metu, buvo labai daug skeptikų šio įstatymo nauda, pasak bankroto departamento statistikos skyriaus specialistų, iki šių dienų, bankrutuoti buvo nusprendę net daugiau nei 2050 Lietuvos piliečių. Nors praėjo tik penkeri metai, fizinių asmenų, kurie nusprendė pasirinkti bankroto procedūros kelią ir baigti jį skaičius tikrai – didelis.

Fizinių asmenų bankrotas

fizinių asmenų bankrotas

Kol nebuvo pilnai išsiaiškinta kaip turėtų būti taikytas įstatymas, nepradėti skelbti pirmieji bankroto procesai, dideles skolas turintys asmenys nenoriai tikėjo Valstybės tiesiama pagalba. Kai kurie fizinių asmenų nuogastavimai pasitvirtino, kai kurie, ne.

Naudinga pasidomėti:

Teisingai asmenys svarstė, kad suteikus jiems galimybę bankrutuoti ir nusirašyti dideles skolas, teks atsisakyti ir turimo turto. Visą turimą turtą tenka parduoti ir gautą sumą padalinti kreditoriams. Tik likutinė skolos suma gali būti nurašyta po to, kai baigsis visas bankroto proceso laikotarpis. Nuo 2013 metų įsiteisėjusio įstatymo reglamente buvo minimi 5 bankroto metai fiziniams asmenims. Įstatymą papildžius ir priėmus pataisų paketą, bankroto terminas buvo sumažintas iki 3 metų. Taigi, pradėti naują gyvenimo etapą po 3 metų, tai nėra blogai žinant, kad net ir pačios didžiausios skolos yra nurašomos.

Kas gali bankrutuoti?

Pagal įstatyme numatytus straipsnius yra aiškiai nurodoma, kad į bankrutuoti galinčių fizinių asmenų sąrašą yra įtraukti, ūkininkai ir individualią veiklą vykdę asmenys. Už sunkius nusikaltimus atsiradę ieškiniai, baudos, alimentai, žalos dėl kūno sužalojimo nėra traukiamos į bankroto procesą, todėl negali būti nurašomos. Už nusikaltimus privalu atsakyti, taip yra įtvirtinta teisinėje Valstybėje.

Kada galima skelbti bankrotą?

Prieš apsisprendžiant dėl bankroto skelbimo, fiziniams asmenis privalu tinkamai įvertinti esamą finansinę bei skolų situaciją. Pagal naujausias fizinių asmenų bankroto įstatymo pataisas, bankrutuoti naudinga tik asmenims, kurie turi skolų didesnių nei 9500 eurai. Tai yra 25 Valstybės patvirtinti minimumai. Jei turite mažesnių skolų, bankrutuoti nebus naudinga finansiškai, geriau bandykite tartis su antstoliais ar skolų išieškojimo įmonėmis, kurios Jus spaudžia atiduoti viską.

Kaip vyksta bankroto procesas?

Bankroto procesas prasideda nuo teismo priimto sprendimo ir paskirto bankroto administratoriaus, kurį galite pasirinkti patys. Administratorius atidaro savo sąskaitą, į kurią, fiziniai asmenys privalo pervesti lėšas, kurios viršija teismo nutartyje įtvirtintas būtinąsias lėšas pragyvenimui per mėnesį. Viskas, kas viršija nustatytą sumą, privalu pervesti administratoriui, kuris lėšas paskirsto kreditoriams pagal iš anksto sutartą ir numatytą mokumo atstatymo planą. Fiziniai asmenys ir finansinės pajamos tampa saugios nuo teismo priimto sprendimo, kad leidžiama bankrutuoti. Visą proceso laikotarpį, iškilus klausimams, jie aptariami su bankroto administratoriumi. Kad nekiltų jokių kitų pasekmių, visada naudinga konsultuotis su administratoriumi, kad nepadarytumėte sudėtingų klaidų, kurių ištaisyti gali nepavykti net ir Jus prižiūrinčiam administratoriui.

Taip pat skaitykite:

Kada baigiasi fizinio asmens bankrotas?

Kaip jau minėta, fiziniu asmenu bankrotas pasibaigia suėjus teismo nustatytam bankroto procedūros terminui. Įstatyme yra aiškiai yra nurodoma, kad procesas įgyvendinamas ne ilgiau, nei 3 metai. Taigi, kai teismas, pagal bankrutuojančių asmenų gyvenamą vietą priima nutartį, kad leidžiama skelbti bankrotą, nuo nutarties įsiteisėjimo dienos pradedami skaičiuoti 3 metai. Pasibaigus šiam terminui, bankroto administratorius kreipiasi į teismą su prašymu dėl bankroto proceso pabaigos ir jam priėmus teigiamą sprendimą, po įsiteisėjusios nutarties, fiziniai asmenys tampa laisvi. Nurašomos visos jų turėtos skolos, kas tampa bilietu į naują gyvenimo etapą.

UAB Centrinis bankroto biuras ir administratorius Vidmantas Švažas, bankroto procesus įgyvendina daugiau nei 15 metų. Žino visas smulkmenas ir niuansus, kas kelia kompetencijos kartęlę į aukščiausią lygį. Jei turite klausimų, administratorius Jus pakonsultuos nemokamai, patars ir padės išbristi iš skolų liūno.

Tel. +37064511169 (taip pat galima pasiskambinti Viberunnamed programėle )

centrinisbankrotobiuras@gmail.com

Interneto puslapis: https://fizinioasmensbankrotas.info

Dirbame visoje LIETUVOJE

Adresai:

Vilniuje:  A.Vivulskio g. 7 – 414, LT 03162, Vilnius Darbo laikas: 9:00 – 18:00. Pirm – Penk.

Tags: , , , , ,