Lauko ir vidaus elektros instaliacijos projektavimas

Namo elektros instaliacijos projektas: svarbus ne tik vidus, bet ir išorė
Labai didelė dalis žmonių, nepriklausomai nuo jų amžiaus, socialinio statuso ar užimamų pareigų, svajoja apie gyvenimą nuosavame name. Belieka tik spėlioti dėl kokių priežasčių ne visiems pavyksta įgyvendinti šią svajonę, o tie, kuriems tokia proga atsiranda, dažniausiai su didžiausiu malonumu vykdo visus darbus, kuriuos būtina atlikti, jei norima turėti galutinį rezultatą, t.y., gražius ir patogius namus. Tačiau svarbu akcentuoti, jog tų darbų yra labai daug ir ne visus pavyksta atlikti savarankiškai. Na, o vienas iš darbų, kurį gali atlikti ir patys namo šeimininkai, yra namo elektros instaliacijos projektas. Galima labai daug kalbėti apie tai, kaip turi būti ruošiamas namo elektros instaliacijos projektas, tačiau bene vienas svarbiausių akcentų yra tas, jog labai svarbus ne tik vidus, bet ir išorė.
Savaime suprantama, visi naujakuriai pageidauja, kad naujuosiuose namuose būtų tiek elektros lizdų, kad būtų galima gyventi šviesiai, šiltai bei patogiai atlikti visus namų ruošos darbus, o taip pat ir pramogauti. Juk jei tokia namų patalpa kaip virtuvė nebus apšviesta, o kambaryje, į kurį po dienos darbų susirenka visa šeima nebus rozetės, vargu ar bus galima kalbėti apie kokybišką gyvenimą. Būtent todėl yra labai svarbu atsakingai apgalvoti, kiek ir kokio apšvietimo turi būti visose namų patalpose, o taip pat kiek ir kokių rozečių reikės. Norite, kad ši užduotis būtų kur kas lengviau įveikiama? Nepamirškite ir savo šeimos narių: pavyzdžiui, niekas kitas geriau nei jūsų žmona nežinos, kurioje vietoje virtuvėje turėtų būti rozetės, kokio apšvietimo reikia. Lygiai tokią pat informaciją jums gali suteikti ir jūsų vaikai, kuomet kalba eina apie jų kambario apšvietimą, rozečių vietą bei skaičių. Tačiau negalima nepabrėžti, jog lygiai taip pat yra svarbi ir išorė.
Kuomet yra ruošiamas namo elektros instaliacijos projektas, o kalba eina apie išorę, reikia pabrėžti, jog tam reikėtų skirti lygiai tokį pat dėmesį. Na, o kad tai padaryti būtų bent šiek tiek lengviau, siūlome į pagalbą pasitelkti ne tik savo šeimos narių nuomones, bet ir šiuos patarimus.

Taip pat skaitykite:

Visų pirma, pagalvokite, koks apšvietimas ir rozečių skaičius bus reikalingas likusiuose pastatuose. Dauguma žmonių kartu su namu įsigyja ir kitos paskirties pastatų: garažą, sandėliuką, ūkinį pastatą, pirtelę, malkinę ir pan. Taigi, pats apsvarstyti, kiek elektros mazgų bus juose.
Ne ką mažiau svarbi yra ir reprezentacinė zona: ji atrodys kur kas gražiau, o ir gyventi bus gerokai patogiau, jei ji bus apšviesta. Taigi, nepamirškite numatyti, kokie apšvietimo sprendimai bus reikalingi šioje zonoje.

Daugiau įdomios ir naudingos informacijos ČIA.

Straipsnis parašytas ir patalpintas: 2015-03-22

Tags: , , , , , , , , , , , , ,